Krótki przepis na szczęście

Bardzo prosty, do przygotowania na szybko w domu – poprawia każdą dietę.

Składniki:

1. Grono rodziny i przyjaciół – czyli osób, z którymi jest Ci dobrze, przy których możesz się spokojnie otworzyć i odprężyć

157H (1)

2. Praca, którą lubisz – nie, nie jestem bogata, pracuję normalnie jak każdy, mam do spłacenia kartę kredytową, co jakiś czas psuje mi się samochód i nie stać mnie na wszystko czego chcę (komputer czeka od roku na wymianę). Lubię jednak to, co robię. Codziennie doceniam każdą, nawet najmniejszą, rzecz, której się nauczyłam. Może być to formuła w Excelu, poradzenie sobie w trudnej sytuacji, rozwiązanie jakiegoś problemu, stworzenie nowego raportu czy poznanie nowego słowa – wszystko jest dla mnie rozwijające i sprawia, że codziennie wstaję z radością (no dobra, przychodzi jakieś 15 minut po przebudzeniu)

Ten jegomość też jest teraz w pracy

Ten jegomość też jest teraz w pracy

3. Szczypta dziecięcej radości – poznawaj, ciesz się, baw! Pisząc ten tekst w pociągu słyszę zachwyt dziecka „Ooooo jelonek, jaki piękny, a my zaraz pojedziemy do pieska i zobaczymy jaki jest mięciutki i piękny <nutki>”. Kiedy ostatnio drogi czytelniku się tak czymś prostym zachwycałeś? Może czas nadrobić zaległości?

Soapbubbles-SteveEF

4. Porcja różnorodności – we wszystkim – jedzeniu, zajęciach, książkach, filmach, sportach. Im więcej spróbujesz, tym bardziej będziesz otwarty i będziesz mieć większy punkt widzenia

Sztuka może też być różna

Sztuka może też być różna

5. Duża dawka marzeń i determinacji do ich spełniania – pisałam już trochę o tym tutaj. Nie bój się realizować swoich celów. Zabiera to zazwyczaj sporo czasu i energii, jednak uczucie na końcu jest bezcenne.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na ten mecz czekałam 7 lat – opłaciło się!

 

Sposób przygotowania:

Wymieszaj wszystkie składniki i zobacz co wyjdzie. Czynność powtarzaj każdego dnia zmieniając proporcje według potrzeb.

Smacznego!

 

Spodobał Ci się mój wpis - polub go lub się nim podziel!